BLOG

Najczęstsze błędy popełniane przy demakijażu twarzy

16.07.2018

Marzysz o pięknej i zadbanej skórze? Starasz się jak możesz, a mimo tego Twojej cerze daleko do ideału? kiss


Demakijaż jest to pierwszy, podstawowy krok do skutecznej pielęgnacji skóry. Jeżeli zależy Ci, by wyglądała zdrowo i promiennie, przyjrzyj się czy przypadkiem nie popełniasz któregoś z tych błędów.

1. Brak demakijażu lub jego niedokładne wykonanie


Ile razy z powodu zmęczenia lub zwykłego lenistwa zdarzyło Ci się położyć spać bez wykonania tej czynności? Nasza skóra, oprócz naniesionego makijażu, przez cały dzień gromadzi zanieczyszczenia ze środowiska oraz produkuje sebum. Dodatkowo zdarza nam się niekontrolowanie dotykać twarzy podczas dnia, co sprzyja wzrostowi ilości bakterii. Jeżeli pominiemy ten ważny krok pielęgnacyjny, nasze pory z łatwością ulegają zatkaniu, co sprzyja powstawaniu zaskórników i stanów zapalnych. Dodatkowo, zablokowana skóra jest przesuszana i pozbawiona nawilżenia, którego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.


2. Zmywanie twarzy tonikiem


Bardzo często klientki przy pytaniu „Czego używa Pani do demakijażu twarzy?”, odpowiadają – TONIKU. Jest to jeden z najczęstszych błędów. Tonik przede wszystkim służy do tonizowania/odświeżenia skóry po jej dokładnym umyciu. O innych właściwościach toniku przeczytacie poniżej.
Do prawidłowego demakijażu należy używać dedykowanych temu produktów, takich jak mleczka, żele, płyny, pianki, olejki – w zależności od rodzaju i potrzeb skóry. Ważne, by kosmetyk nie powodował podrażnienia i wysuszenia skóry. Takie działanie posiada mydło zasadowe (do rąk), czy używany do całego ciała żel pod prysznic. Pamiętajmy, że skóra twarzy jest wrażliwsza i potrzebuje szczególnej uwagi. Dlatego najlepiej wybierać produkty o łagodnym, ale skutecznym działaniu.


3. BRAK toniku


Wydawać by się mogło, że jest to produkt zbędny. Nic bardziej mylnego. Poznając jego właściwą funkcję, po wprowadzeniu go do codziennej pielęgnacji, przekonasz się, że skóra twarzy zacznie z Tobą współpracować.
Skóra naszej twarzy posiada kwaśne pH, które zabezpiecza ją przed rozwojem bakterii i drobnoustrojów. Podczas demakijażu, środki oczyszczające podnoszą nasze pH do środowiska zasadowego. Skóra potrzebuje nawet kilkunastu godzin, by powrócić do stanu pierwotnego! Dlatego tak ważne jest stosowanie toniku, który przywraca kwaśne pH i dodatkowo usuwa resztki makijażu, które mogły pozostać po niedokładnym zmyciu twarzy.


4. Nie stosowanie peelingu lub jego zbyt częste wykonywanie


Skóra odnawia się co 28 dni. Aby pozbyć się martwego naskórka i odsłonić żywe struktury skóry, które wchłaniają substancje czynne zawarte w kremach, należy 1-2 razy w tygodniu wykonać złuszczanie peelingiem.
Jeżeli posiadasz cienką/wrażliwą/alergiczną/naczyniową skórę, nie oznacza to, że masz całkiem zrezygnować ze złuszczania skóry. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny. W delikatny i niezauważalny dla Ciebie, ale skuteczny sposób oczyści twarz z zanieczyszczeń i obumarłego naskórka.
Jeżeli posiadasz trądzik w fazie aktywnej (stan zapalny), również polecam peeling enzymatyczny. Bardzo popularne peelingi drobno- i gruboziarniste (mechaniczne) mogą pogorszyć stan Twojej skóry i tylko zrazić Cię do wykonywania regularnego złuszczania.
Innym problemem jest nadmierne używanie peelingów. Skóra narażona na zbyt częste złuszczanie nie zdąży się odpowiednio zregenerować. Ulega uszkodzeniu i osłabieniu, przez co pogłębiają się również schorzenia skórne.
Warto raz,dwa razy w roku wykonać serię zabiegów oczyszczających w gabinecie kosmetycznym, by w pełni ją zrewitalizować. Polecane przez nas peelingi chemiczne za pomocą kwasów medycznych pomogą Ci uporać ze zmarszczkami, bliznami, przebarwieniami czy trądzikiem.


5.Brak kremu kończącego


Po wykonanym demakijażu, wisienką na torcie jest nałożenie kremu dobranego do potrzeb skóry, by właściwie ją nawilżyć i odżywić. W nocy skóra ma większą zdolność regeneracji, dlatego tak ważna jest aplikacja kremu bogatego w składniki aktywne, odpowiednie dla naszej skóry. Źle dobrany krem sprawi, że nasza cera nie będzie prawidłowo nawodniona i jędrna.
Jeżeli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości co do produktów, które używasz, skonsultuj się w tej sprawie z kosmetologiem. Specjalista doradzi Ci najlepsze rozwiązanie.
Nie zapominaj o pielęgnacji okolicy oczu. Jest ona cieńsza i bardziej podatna na przesuszenie oraz powstawanie zmarszczek. Warto zadbać o nią oddzielnie, specjalnie przystosowanymi do tego produktami, by jak najdłużej cieszyć się młodym i świeżym spojrzeniem.
Po upływie ok. 3 miesięcy należy zmienić krem do twarzy na inny, ponieważ skóra ma tendencję do przyzwyczajania się i drastycznie spada działanie używanego kosmetyku.
6.Pomijanie szyi i dekoltu
Bardzo często spotykane zjawisko to demakijaż i nakładanie kremu wyłącznie do linii żuchwy. By jak najdłużej cieszyć się sprężystą i młodą skórą, należy połączyć pielęgnacje twarzy, szyi i dekoltu, które w tym samym stopniu potrzebują naszej troskliwej pielęgnacji. Traktujmy je więc z tą samą należytą uwagą.


7. Przeoczenie porannego oczyszczania twarzy


Zaaplikowanie kremu wieczorem nie wystarczy skórze na cały kolejny dzień. Podczas naszego snu, ona czynnie pracuje wchłaniając zaaplikowane wcześniej kosmetyki, produkuje i wydziela sebum. Poranek rozpocznijmy nową pielęgnacją. Zupełnie jak z myciem zębów.
Oczyszczamy, tonizujemy, używamy lżejszych kremów, które nadają się pod makijaż i nie przeciążają skóry. Gwarantuje Ci, że tych kilka rad poprawi kondycję Twojej cery, byś mogła się nią cieszyć każdego dnia.


8. Pamiętajmy, by przynajmniej raz, dwa w miesiącu wykonać demakijaż swoim przyrządom do makijażu (pędzle, gąbki, puszki, pacynki). Na nich również zbierają się bakterie, które potem nanosimy na swoją świeżo oczyszczoną i nawilżoną skórę.


9. Nie podchodź do demakijażu jak do przykrego obowiązku, stwórz z tego swój własny pielęgnacyjny rytuał, a zobaczysz, że z każdym dniem będziesz chętniej przyglądać się zmianom na swojej twarzy.


Kolejność wykonywania demakijażu:


1. Przed przystąpieniem do demakijażu twarzy, umyj dokładnie ręce. To właśnie nimi najdokładniej oczyścisz swoją twarz.
2. Rozpoczynamy od demakijażu oczu. Z kosmetykami kolorowymi najlepiej poradzi sobie dwufazowy płyn do okolicy oczu, który dzięki zawartości oleju, poradzi sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami i nie dopuści do powstania podrażnień.
Wacik nasączamy płynem i przykładamy do powieki na kilkanaście sekund, by produkt mógł rozpuścić makijaż oka. Tusz zmywamy ruchem pionowym w dół, następnie całe oko zmywamy od wewnętrznego kącika w kierunku skroni (górna powieka) i od skroni w kierunku wewnętrznego kącika (powieka dolna). Czynność powtarzamy, aż kolejny płatek będzie czysty.
3. By oczyścić skórę twarzy, szyi i dekoltu, na zwilżone dłonie nabieramy produkt do demakijażu (np. mleczko) i kolistymi ruchami rozprowadzamy po skórze. Wykonujemy delikatny masaż, pobudzając krążenie krwi i przygotowując tym skórę na późniejszą aplikację kremu. Ruchy wykonujemy ku górze. Modelujemy w ten sposób owal twarzy i działamy ujędrniająco.
4. Twarz zmywamy letnią/przegotowaną/źródlaną wodą. Osuszamy specjalnie przeznaczonym do twarzy ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym. W razie konieczności powtarzamy nakładanie i zmywanie mleczka (w przypadku mocnego, codziennego makijażu).
5. Na wacik kosmetyczny aplikujemy tonik i przecieramy całą twarz, szyję i dekolt.
6. Aplikujemy krem na całą okolicę objętą demakijażem.

Podsumowanie:
- codziennie, rano i wieczorem wykonaj oczyszczanie twarzy, szyi i dekoltu za pomocą mleczka i toniku,
- stosuj krem dzienny oraz nocny, by utrzymać nawilżenie i jędrność skóry,
- 1-2 razy w tygodniu wykonaj peeling,
- systematycznie czyść przyrządy do makijażu.


W razie jakichkolwiek pytań, chętnie służymy pomocą.
Personel SPA Justyna Bielenda

Powrót

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

BIZNES STYL JUSTYNA BIELENDA
Biuro : Pl. Św. Mikołaja 5 lok 3
43-300 Bielsko Biała

SPA Justyna Bielenda Hotel Binkowski
Dział szkoleń i rozwoju / dofinansowania
Expansion by Justyna Bielenda / S.O.S. dla SPA
Szkolenia on -line
Eventy/ konferencje/ prasa / TV
Umów wizytę online lub wystaw opinię o usługach w Kielcach