BLOG

Kosmetyki pod lupą: kwas hialuronowy -

30.10.2017

 

Kto z Was o nim nie słyszał? Absolutny hit współczesnej kosmetologii. Znajdziecie go praktycznie w każdym kremie drogeryjnym. Producenci gwarantują głębokie nawilżenie i spłycenie zmarszczek, istne remedium na starzenie się skóry. Baśnie tysiąca i jednej nocy. A jak jest naprawdę?

Winowajcą całego zamieszania sam w sobie jest substancją o wysokim potencjale.

 

 

 

 

Kwas hialuronowy to cukier złożony, który odznacza się wysoką chłonnością.

Naturalnie występuje w naszej skórze (więc, nie uczula)i doskonale zatrzymuje wodę

- odpowiada za prawidłowy poziom nawilżenia.

Jednak nijak się sprawdza jako kosmetyk przeciwstarzeniowy. Duża wielkość cząsteczki powoduje, iż kwas hialuronowy nie jest w stanie przeniknąć przez warstwę rogową naskórka.

Jego prawidłowym zastosowaniem jest stworzenie na powierzchni skóry ochronnego filmu, który zabezpiecza przed odwodnieniem i dodatkowo ją wygładza.

Jeżeli jesteś posiadaczem suchej/odwodnionej/wrażliwej skóry, to ten produkt pomoże Ci zadbać o dobre nawilżenie wierzchnich warstw naskórka. W ten sposób wzrośnie stopień przenikania innych substancji aktywnych w głąb skóry . A dobrze nawilżona skóra jest jędrna i sprężysta.

Jeżeli oczekujesz liftingu i wypełnienia zmarszczek czy bruzd,  z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym powoduje wypełnienie tych okolic.

Dodatkowo poprawia owal twarzy, tworząc skórze rusztowanie, którego z wiekiem zaczyna brakować. Jako produkt naturalnie występujący w naszym organizmie, nie powoduje silnych reakcji alergicznych czy zapalnych. Rezultatami cieszymy się około 6 miesięcy, ponieważ organizm naturalnie wchłania dobrze sobie znany kwas hialuronowy. By utrzymać efekt, zabieg należy regularnie powtarzać. Nasze gabinety współpracują z najlepszymi specjalistami medycyny estetycznej, lekarzami chirurgami.

 W dowolnej chwili skonsultuj się z naszym pracownikiem, który doradzi odpowiedni sposób pielęgnacji skóry i pomoże podjąć decyzję o rozpoczęciu kuracji kwasem hialuronowym.

 

W razie jakichkolwiek pytań, chętnie służymy pomocą.

Zapraszamy na bezpłatną konsultację do naszych gabinetów.

Personel SPA Justyna Bielenda

 

 

„Kosmetyki pod lupą” to seria artykułów poświęcona poszczególnym substancjom aktywnym, które znajdują się w składzie kosmetyków codziennego użytku.

Powrót

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

BIZNES STYL JUSTYNA BIELENDA
Biuro : Pl. Św. Mikołaja 5 lok 3
43-300 Bielsko Biała

SPA Justyna Bielenda Hotel Binkowski
Dział szkoleń i rozwoju / dofinansowania
Expansion by Justyna Bielenda / S.O.S. dla SPA
Szkolenia on -line
Eventy/ konferencje/ prasa / TV
Umów wizytę online lub wystaw opinię o usługach w Kielcach